Case-Shiller: Kwietniowa podwyżka cen domów „naprawdę wyjątkowa”

Case-Shiller: Kwietniowa podwyżka cen domów „naprawdę wyjątkowa”

Case-Shiller: Kwietniowa podwyżka cen domów „naprawdę wyjątkowa”

Ceny domów odnotowały roczny wzrost o 14,6% w kwietniu – wzrost z 13,3% wzrostu w marcu najnowszy S&P CoreLogic Case-Shiller Krajowy indeks cen domów.

Craig Lazzara, dyrektor zarządzający S&P Dow Jones Index i globalny szef strategii inwestycji w indeksy, nazwał kwietniowy zysk „naprawdę wyjątkowym”, ponieważ wzrosty cen domów przyspieszyły w ciągu ostatnich 11 miesięcy.

„Wzrost cen domów o 14,6% w National Composite jest dosłownie najwyższy od ponad 30 lat danych S&P CoreLogic Case-Shiller” – powiedział Lazzara. „Wcześniej wskazywaliśmy, że siła amerykańskiego rynku mieszkaniowego wynika częściowo z reakcji na pandemię COVID, ponieważ potencjalni nabywcy przenoszą się z mieszkań miejskich do domów podmiejskich. Dane z kwietnia są nadal zgodne z tą hipotezą”.

Miesięczny wskaźnik obejmujący 10 miast wzrósł o 14,4% rok do roku, z 12,9% w marcu. Związek 20 miast wzrósł o 14,9% w porównaniu do 13,4% w marcu. Miastami o najwyższych wzrostach cen domów rok do roku były Phoenix (wzrost o 22,3%), San Diego (wzrost o 21,6%) i Seattle (wzrost o 20,2%), w każdym z nich wzrost o ponad 20%. A Charlotte, Cleveland, Dallas, Denver i Seattle odnotowały największe roczne zyski w historii.

Phoenix, San Diego i Seattle stale rosną od początku 2021 roku. Trzy metropolie notują od stycznia wzrost sprzedaży o co najmniej 15% miesięcznie.


Wielki rynek dla brokerów powraca w wielkim stylu

Wraz z intensywnym popytem na nieruchomości z wyższego przedziału cenowego, nowymi aktualizacjami zasady QM, które wejdą w życie 1 marca, oraz rosnącym zainteresowaniem inwestorów dużymi kredytami hipotecznymi – jest to idealny czas dla społeczności maklerskiej, aby szybko i łatwo podzielić się swoimi klientami wsparcia .

Prezentowane przez: Rocket Pro TPO

Każdy region w kraju odnotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży w najnowszym raporcie Case-Shiller, na czele z 17,2% wzrostem na Zachodzie i 16,9% na południowym zachodzie.

„Ten wzrost popytu może po prostu oznaczać przyspieszenie zakupów, które i tak miałyby miejsce w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Lazzara. „Alternatywnie mogła nastąpić sekularna zmiana preferencji lokalizacyjnych, która doprowadziła do trwałego przesunięcia krzywej popytu na mieszkania”.

Zasób domów na sprzedaż nieznacznie wzrósł w maju w porównaniu z kwietniem, ale nadal był o 21% niższy niż w maju 2020 r.

„Oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzymuje się na poziomie zbliżonym do historycznych minimów, fala demograficzna gospodarstw domowych dorastających do wieku posiadania domów nadal rośnie i pomimo pewnych oznak osiągania najniższego poziomu, liczba domów na sprzedaż pozostaje historycznie niska, zwłaszcza biorąc pod uwagę zwiększony popyt na mieszkania, – powiedział Matthew Speakman, ekonomista Zillow.

To Federalna Agencja Finansowania Mieszkalnictwa opublikował również swój indeks cen domów w USA, zwracając uwagę, że ceny w całym kraju wzrosły w kwietniu o 1,8%. Ceny domów wzrosły o 15,7% od kwietnia 2020 r. do kwietnia 2021 r.

W przypadku dziewięciu działów spisowych wyrównane sezonowo miesięczne zmiany cen domów od marca 2021 r. do kwietnia 2021 r. wahały się od 1,2% wzrostu w podziale zachodnio-północno-środkowym do 2,6% wzrostu w podziale górskim i środkowoatlantyckim.

„Ten bezprecedensowy wzrost cen domów utrzymuje się z powodu silnego popytu, który jest wspierany przez wciąż niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych i niedobór domów na sprzedaż” – powiedział Lynn Fisher, zastępca dyrektora ds. badań i statystyk FHFA.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment