James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.

Budynek dla Jamesa Bonda w wiecznej zmarzlinie: ELEMENTY wysoko nad Sölden

Alpejski ośrodek wypoczynkowy Sprzedany w Tyrolu było jednym z miejsc, w których kręcono 24. film o Jamesie Bondzie Widmow którym to lód-Q restauracja jako Klinika Hofflera serwowane. Ułożone bloki lodu-Q stanowiły idealne tło dla Sema Mendesa i producentów EON podczas pierwszego spotkania Daniela Craiga z dziewczyną Bonda, Leą Seydoux. Za zgodą EON Productions i Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), które są współwłaścicielami praw do filmu o Jamesie Bondzie, Jack Falkner (Bergbahnen Sölden) zlecił Innsbrucker Architekt Johann Obermoser (projektant restauracji ice-Q i nowych stacji kolejki linowej Gaislachkogl), budynek dla jednej osoby Instalacja Jamesa Bonda zaprojektować: to Elementy.

Dla Johanna Obermosera od samego początku ważne było nawiązanie wizualnych relacji z miejsca filmowania na Gletscherstrassedo lód-Q i Gaislachkogl-Seilbahn generować. Decydującymi pomysłami projektowymi były koncepcja przestrzenna i materializacja. Obaj odzyskali przytomność w bliskie powinowactwo do projektu wiązania rozwinięty. Dominujący na tej wysokości ekstremalny klimat powinno być odczuwalne także wewnątrz, stąd brak urządzeń technicznych, takich jak ogrzewanie czy klimatyzacja.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) autorstwa Kristophera Grunerta

Charakter architektoniczny określa m.in mniejszy wybór materiałów w kształcie: beton i stal. Sale ekspozycyjne wraz z wyposażeniem (ławki, prowadnice itp.) składają się z bezkształtny beton. Duże stalowe drzwi na zewnątrz Czarny Inox podkreślą przejścia między przestrzennymi kostkami, natomiast perforowane, czarne Płyta stalowa do sufitów podwieszanych i paneli akustycznych.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) przez omo zt gmbh

Architekt Obermoser: „Zredukowany wybór materiałów – betonu, stali i szkła – był istotną częścią koncepcji projektowej. Chcieliśmy materiałów, które archaiczna moc otoczenia ucieleśnić i nowoczesna estetyka marki Bond przedstawiać. Wybraliśmy szorstki, minimalistyczny scenariusz jako nagie, neutralne tło dla zaawansowanej technologii, która dzięki ponadczasowym i innowacyjnym elementom powinna wytrzymać ekstremalne różnice temperatur”.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) autorstwa Kristophera Grunerta

Ścieżka przez wystawę prowadzi przez lekko pochylonyprawie niezauważalnie malejące poziomy. Goście będą do wnętrza góry prowadzony i prowadzony przez nieustannie zmieniające się wymiary przestrzenne i konfiguracje – wąski, wysoki, przysadzisty, wielokątny, cylindryczny, introwertyczny, jasny, ciemny. Wąskie szczeliny widokowe i dwa duże otwory z fascynującymi widokami, zostały wprowadzone w celu przywrócenia odniesienia do zewnętrza.

NA 3.040m przeważa wysokość wieczna zmarzlina: ten zamarznięty konglomerat skalny – w nieustannym ruchu, zależnym od wahań temperatury – to a wymagający podkład budować na. Dlatego były wentylowane fundamenty listwowe używany do naturalnego den do ochrony zamarzniętej ziemi i ostatecznie Unikaj zmian temperatury być w stanie zimne powietrze jest zasysane od strony północnej i ponownie wydmuchiwane od strony zachodniej i wschodniej. Oznacza to, że ciepło nie jest odprowadzane do gruntu. Dynamiczne mankiety elastycznie łączyć betonowe kostki i umożliwiać m.in ciągła regulacja do stale zmieniającego się podłoża konglomeratu skalnego.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) przez omo zt gmbh

Linie uskoków geologicznychumrzeć eksponowane miejsce na szczycie, ekstremalne warunki pogodowe i dlatego skrócony czas budowy przedstawił prace budowlane duże wyzwania. Robotnicy budowlani nie mogli pracować na wysokości bez przerwy dłużej niż kilka tygodni, co oznaczało konieczność ciągłej rotacji załóg. To było najgorsza zima ostatnie 15 lat. Śnieg zaczął padać w lipcu, zapobiegając zimie Burze i potężne opady śniegu dojazd pojazdów na plac budowy, tak aby ul Beton w końcowej fazie helikopterem trzeba było nieść.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) autorstwa Rudiego Whylidala

Struktura osiąga ok Moi przyjaciele ok. 8500 m3 oraz a powierzchni wystawienniczej około 1200 m2.

James Bond - ELEMENTY wysoko nad Sölden.
(C) autorstwa Jasona O´Reara

Zostaw odpowiedź anuluj odpowiedzi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są z * wyraźny