7 sposobów na zapobieganie wykluczeniu

Flash Realty logo

7 sposobów na zapobieganie wykluczeniu


Obecnie przeglądasz 7 sposobów zapobiegania wykluczeniu

7 sposobów na zapobieganie wykluczeniu

  • Autor posta:Rozwiązania Flash Realty
  • Opublikowany post:28 stycznia 2022
  • Kategoria postu:Wykluczenie

Jeśli nie możesz spłacić zbliżającego się kredytu hipotecznego lub spłaty rachunku, NIE PANIKUJ! Nie jesteś sam, ludzie borykają się z tym problemem każdego dnia i istnieją sposoby, aby zapobiec dalszym problemom, takim jak wykluczenie. Mając to na uwadze, przyjrzymy się siedmiu sposobom uniknięcia wykluczenia.

1. Skontaktuj się z pożyczkodawcą hipotecznym

W momencie, gdy dowiesz się, że nie możesz spłacić kredytu hipotecznego, musisz skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą hipotecznym. Wyjaśnij sytuację i podaj szczegóły, takie jak dochód, wydatki i oszczędności.

2. Modyfikacja pożyczki

Twój pożyczkodawca może dostosować Twoją pożyczkę, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby Twoja miesięczna spłata była bardziej przystępna. Pamiętaj, że może to wydłużyć czas spłaty pożyczki. Dodatkowo upewnij się, że możesz sobie pozwolić na nową miesięczną spłatę, aby Twój dom nie popadł ponownie w zaległość w hipotece.

3. Plan spłaty

Pożyczkodawca może zaoferować zrestrukturyzowany plan płatności, który pozwoli Ci wrócić na właściwe tory w ustalonym okresie. Będzie to wymagało nieco większych płatności co miesiąc, ale nie zmniejsza całkowitej kwoty, którą jesteś winien.

4. Wyrozumiałość

Ta opcja jest używana tylko w przypadku poważnych trudności, takich jak klęski żywiołowe, utrata pracy lub choroba. Forbearance pozwala na spłatę niższych spłat kredytu hipotecznego przez pewien czas lub nawet pominięcie kilku płatności.

5. Krótka wyprzedaż

Sprzedając swój dom w krótkiej sprzedaży, zgadzasz się sprzedać go za mniej niż kwota, którą jesteś winien hipotece. Po sprzedaży twój pożyczkodawca może, ale nie musi, wyegzekwować twoje zobowiązanie wynikające z kredytu hipotecznego za różnicę, w zależności od prawa w miejscu zamieszkania i warunków kredytu hipotecznego. Powinieneś poprosić swojego pożyczkodawcę o wyrażenie pisemnej zgody na zrzeczenie się wszelkich braków.

6. Akt zastępujący wykluczenie

Czyn zastępujący przejęcie oznacza, że ​​podpisujesz swój dom pożyczkodawcy i odchodzisz, aby uniknąć przejęcia. Podobnie jak w przypadku krótkiej sprzedaży, jeśli to zrobisz, powinieneś poprosić pożyczkodawcę o wyrażenie zgody na warunki na piśmie, dzięki czemu nie będziesz zobowiązany do ponoszenia żadnych kosztów po opuszczeniu. Możesz również zapytać o program „gotówka za klucze”, dzięki któremu możesz pokryć koszty przeprowadzki.

7. Sprzedaj swój dom za gotówkę

Sprzedaż domu za gotówkę jest również opcją uniknięcia przejęcia. Ta opcja pozwala na szybką sprzedaż i często może wystarczyć na pokrycie długu i trochę więcej, aby zacząć od nowa. Jeśli zdecydujesz się temu przyjrzeć, mamy kolejny artykuł na ten temat, który powinieneś przeczytać. Przedstawia 5 powodów, dla których warto sprzedać swój dom za gotówkę w 2022 roku.

Jeśli martwisz się wykluczeniem i potrzebujesz pomocy, zadzwoń do Clear Spirit Living. Codziennie pracujemy, aby znaleźć rozwiązania dla właścicieli domów w Houston, stawiając czoła różnym wyzwaniom. Skontaktuj się z nami lub wyślij zapytanie, aby umówić się na spotkanie z jednym z naszych ekspertów. Posiadanie domu nie jest łatwym zadaniem i chcemy Ci pomóc w każdy możliwy sposób!

No Comments

Post A Comment